Organic Goji Powder

čistá prírodná kvintesencia

  • ZNÁMÁ AKO KUSTOVNICa
  • PôVODEM Z ČISTÝCH TIBETSKÝCH ÚDOLÍ
  • MIMOriaDNa SVOjoU KVALITOU, CHUťou A Vôňou
  • RUČNe zbieraná A ŠETRNe sPRACOVaNá

 

Organic Goji, u nás viac známa ako kustovnica čínska, vždy patrila a dodnes patrí medzi klenoty tradičnej čínskej medicíny (je oficiálnou súčasťou čínskeho liekopisu – Chinese Pharmacopoeia).

Považuje sa za liečivú rastlinu podporujúcu dlhovekosť a silu. Podľa starých čínskych majstrov kustovnica posilňuje náš imunitný systém, podporuje obličky a zlepšuje zrak, chráni pečeň, zlepšuje krvný obeh a urýchľuje metabolizmus. Obsahuje množstvo látok významných pre ľudský organizmus, u ktorých sa preukázalo farmakologické pôsobenie. Boli vykonané aj mnohé klinické štúdie. Zistil sa antioxidačný, imunomodulačný, protinádorový, neuroprotektívniy, rádioprotektívniy, antidiabetický, antiosteoporotický, hepatoprotektívniy a hypolipidemický účinok (Univerzita Karlova v Prahe, Prírodovedecká fakulta). 

Energetická charakteristika

Zaznamenaný bol účinok proti rôzným typom nádorových buniek, napr. karcinómu pľúc, krčka maternice, prsníka, hrubého čreva, žalúdka, pečene, prostaty a proti leukemicky´m bunkám. Protinádorové pôsobenie sprostredkujú viaceré mechanizmy: inhibícia proliferácie nádorových buniek, indukcia apoptózy (bunkovej smrti) a regulácia (zastavenie) bunkového cyklu vo fáze G2/M. Na protinádorovom účinku sa podieľa aj imunomodulačné pôsobenie kustovnice. Klinická štúdia bola vykonaná na 79 pacientoch s nádorovým ochorením. Podávané LBP (Lycium barbarum polysacharidy – viď nižšie) mali priaznivý efekt a uvádza sa zosilnenie účinku niektorých cytostatík. Kustovnica znižuje aj nežiadúce účinky chemoterapie a rádioterapie, a preto môže slúžiť ako vhodny´ doplnok pri štandardnej liečbe nádorových ochorení (An evidence-based update on the pharmacological activities and possible molecular targets of Lycium barbarum polysaccharides. Drug Des Devel Ther 2014; 9: 33–78; A review of the anticancer and immunomodulatory effects of Lycium barbarum fruit. Inflammopharmacology. 2012; 20(6): 307–314). Medzi významné obsahové látky patria polysacharidy, monosacharidy (arabinóza, galaktóza, xylóza), glykoproteíny, glykolipidy, aminokyseliny, peptidy, flavonoidy a ďalšie fenolické látky (rutín, kyselina chlorogénová a protokatechová), kumaríny (skopoletín), vitamín C, B1, B2, B6 a B12, beta-karotenoidy (zeaxantín, beta-karotén, luteín, lykopén), vitamín E, alkaloidy (kalystegín, kukoamín, betaín), organicke´ kyseliny, aromaticke´ la´tky, cerebrozidy, diterpény (lyciumozidy), triterpény a steroidy (beta-sitosterol). Za mimoriadnu pozornosť stoja špecifické proteoglykánové polysacharidy (LBP – Lycium barbarum polysacharidy). Zvláštna zmes polysacharidov a proteoglykánov, ktorých názov je odvodený z latinského názvu kustovnice čínskej, je výnimočne silným antioxidantom, obmedzuje proces starnutia organizmu a zvyšuje odolnosť voči nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia. Kustovnicu uznávajú aj ďalšie tradičné medicíny ako kórejská, japonská a najmä tibetská, ktorá je kolískou nielen jej pôvodu, ale aj využívania.

 

Iba originálna kustovnica z tibetskej oblasti sa môže nazývať pravou Goji. Tento názov dali plodom vedci z Tanaduk Botanical Research Institute (TBRI) už v roku 1973. O štyri roky neskôr sa o Goji prvýkrát dozvedel aj svet. Vtedy na pult Tenzing Momo Apothecary v americkom Seattle dorazili prvé balíčky tohto pokladu. Pravá Goji sa často úmyselne zamieňa za wolfberry (Lycium barbarum), ktorá je odlišné nielen z botanického hľadiska, ale rastie väčšinou v miernejších pásmach (Mongolsko, Čína) a jej obsahové látky sú oveľa menej zajímavé. O zachovanie pravej podstaty Goji, udržateľných metód pestovania a ochrany miestneho prostredia sa tu významne stará aj organizácia Dalai Lama's Institute of Tibetan Medicine.

Ďalšie produkty z rady

Organic Chlorella tabs

ORGANIC CHLORELLA TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Chlorella powder

ORGANIC CHLORELLA POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Hawaii Spirulina tabs

HAWAI SPIRULINA TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Hawaii Spirulina powder

HAWAII SPIRULINA POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Barley juice tabs

BARLEY JUICE TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Barley juice powder

ORGANIC BARLEY JUICE POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Spirulina Barley tabs

SPIRULINA BARLEY TABS

 200 ks

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Maca powder

ORGANIC MACA POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Acai pure powder

ACAI PURE POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Sea berry powder

ORGANIC SEA BERRY POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Matcha powder

ORGANIC MATCHA POWDER

 50 g

MO Cena: 16,00 €

Detail produktu
Raw Ambrosia pieces

RAW AMBROSIA

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Raw Aguaje powder

RAW AGUAJE POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Beta powder

ORGANIC BETA POWDER

 100 g

MO Cena: 19,50 €

Detail produktu
Organic Nigella Sativa

ORGANIC NIGELLA SATIVA

 100 ml

MO Cena: 12,30 €

Detail produktu
Organic Sacha Inchi

ORGANIC SACHA INCHI

 100 ml

MO Cena: 12,30 €

Detail produktu

Magazín Vitae

Viac ako 20 rokov, 200 vydaní a 2000 článkov, rozhovorov, rád, názorov a inšpirácie. Staráme sa o odbornosť a objektívnosť, ponúkame pestrosť a rôzne uhly pohľadu.

Zdieľajte nás na sociálnych médiách

Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet.
V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.