prevencia - posilnenie - regenerácia
Infekcie sú spôsobené rôznymi mikroorganizmami, ako sú vírusy, baktérie, plesne či parazity, ktoré prenikajú do nášho tela a môžu spôsobiť ochorenia. Vstupnou bránou infekcie sú oči, nos, ústa, ale aj narušená celistvosť kože. Takto nepozorovane sa dostanú do pľúc, ktoré sú najviac prekrvené a zraniteľné. Neznášajú chlad ani horúčavu. Vírus využije zraniteľnosť pľúc.
Čo s tým? Viac v článku.
Zobraziť viac...
09.01.2025
Vírus HMPV (human metapneumovirus) nie je nový. Na svete, vrátane Slovenska, sa bežne šíri v populácii už desiatky rokov. Panika v súvislosti s týmto vírusom vôbec nie je na mieste. Zvýšená pozornosť, ktorá mu je venovaná, súvisí s našou ostražitosťou po pandemickom období a citlivejšou reakciou verejnosti aj médií na akékoľvek správy o infekciách.
Čo s tým? Viac v článku.
Zobraziť viac...
09.01.2025
Ak máte nádchu, chrípku alebo inú nebakteriálnu infekciu, je dôležité dodržiavať nasledujúce odporúčania:
Viac v článku.
Zobraziť viac...
Ak chcete efektívne posilniť imunitu a znížiť riziko ochorenia COVID-19 či chrípky, zamerajte sa na celostný prístup k starostlivosti o telo. Prevencia je vždy lepšia ako liečba, a to zahŕňa správnu výživu, doplnky, starostlivosť o pokožku a kvalitný odpočinok.
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
Silná únava, neobvyklé zmeny nálad k horšiemu, poruchy spánku, ale aj bolesti brucha, padanie vlasov, či zlé zažívanie a mnoho iného. Postupne odznievajúce šialenstvo s Covidom nám tu zanecháva nepríjemnú bodku v podobe prazvláštnych príznakov a celkovej nepohody. Odborníci to nazvali postcovidový syndróm. Ešte sa presne nevie, aké percento ľudí, čo si poradili s Covidom, ho zvládne, ale zdá sa že podobné príznaky postihujú skoro každého siedmeho.
Čo je potrebné vedieť o HMPV: článku.
Zobraziť viac...
V poslednej dobe, so zvyšujúcimi číslami, začali odborníci polemizovať, či bude a aká náročná ďalšia vlna ochorenia Covid 19. Áno, je zrejmé, že toto ochorenie sa bude vo vlnách vracať. Dnes sme už ale niekde inde ako pred dvomi rokmi a najdôležitejšie posolstvo by malo byť toto:
Zbavme sa strachu.
Zobraziť viac...
Platí pravidlo jedného jablka denne? Čo sú to spánkové cykly, prečo je dôležitý pohyb či ako to je s kávou?
Odpovede nájdete v článku.
Zobraziť viac...
Čo sú to voľné radikály, ako vznikajú, ako sa pred nimi chrániť a aký je význam antioxidantov aj pri ochorení COVID-19.
Všetko podstatné nájdete zhrnuté v článku Voľné radikály a antioxidanty: Čo treba vedieť.
Zobraziť viac...
25.03.2021
-->Podarilo sa nájsť čiste prírodný biologicky aktívny produkt proti Covidu?
Podľa mňa áno.
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
Viaceré aktuálne prebiehajúce zahraničné štúdie, skúmajúce pôsobenie prírodných látok na vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, dospeli k zaujímavým zisteniam.
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
12.03.2021
Východisková situácia: Štúdia nie je ukončená, zverejňujeme priebežné výsledky. Do štúdie bolo (je) zapojených 285 ľudí v rôznej vekovej kategórii, od 3 rokov po 85. 39 prípadov ešte nie je ukončených.
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
10.03.2021
Ako môže Vironal a Cistus pomôcť pri očkovaní, ako podporiť imunitu, čo sa deje po očkovaní alebo ako prečítať laboratórne výsledky a čo ak sa nemôžem alebo nechcem dať zaočkovať.
Tieto a mnohé ďalšie otázky vám zodpovie článok Jozefa Černeka a MUDr. Svetlany Hadvabovej.
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
23.02.2021
V článku NAŠE SKÚSENOSTI S COVID19 sme popisovali skúsenosti s našimi 56 zákazníkmi, ktorí mali ťažší priebeh ochorenia. V súčasnosti hovoríme o čísle 181.
Základ v skratke - všetkým sme odporúčali Cistus complex a Vironal 3x denne po 7 kvapiek s rozostupom medzi jednotlivými prípravkami.
...
Viac si môžete prečítať TU.
Zobraziť viac...
13.02.2021
V článku sa dozviete ako sa syndróm prejavuje:
Mikrocirkulačné poruchy - zvýšená zrážanlivosť krvi
Únava a celkové vyčerpanie, depresie, poruchy spánku
Strata čuchu
Pretrvávajúce kašeľ
...
Celý článok čítať TU.
Zobraziť viac...
30.12.2020
V článku sa dozviete:
Úvodné informácie
Aké sú príznaky a priebeh ochorenia?
Čo by ste mali vedieť o nákaze a jej šírení?
Kedy kontaktovať lekára?
...
Celý článok čítať TU.
Zobraziť viac...
30.11.2020
Zatiaľ nemáme skúsenosti v stovkách ľudí, ktorí sa vyliečili z ochorenia nového typu koronavírusu. Konkrétne sme v úzkom kontakte s päďesiatimišiestimi našimi zákazníkmi, ktorí mali ťažší priebeh ochorenia, ale to, čo vieme, je veľmi sľubné.
Celý článok čítať TU.
Zobraziť viac...
30.11.2020
Ak ste odporcom očkovania ako takého, tento článok ani nečítajte. Polemiku o očkovaní naozaj nechcem otvárať. Aj keď medicína vlastne nezaznamenala svetovo väčší úspech ako očkovanie (mnoho z nás by tu doslova nebolo, ak by sa s očkovaním nikdy nezačalo),
vyvoláva antivakcinačná propaganda na sociálnych sieťach doslova šialenstvo.
Celý článok čítať TU.
Zobraziť viac...
3.12.2020
Pomaly sme si už zvykli na prebiehajúcu pandémiu ochorenia COVID-19, ktorej druhú vlnu práve zažívame. Niektorí ochorenie podceňujú, berú ho na ľahkú váhu, akoby išlo len o banálnu chrípku, iní naopak, prežívajú obrovský strach a úzkosť.
Celý článok čítať TU.
Zobraziť viac...
26.3.2020
Doteraz som písala o koronavíruse, pľúcach a celkovo o ľudskom tele z pohľadu fyziológie s použitím princípov čínskej medicíny. Teraz sa pozrime na to, čo sa deje a prečo sa to deje z pohľadu psychosomatiky.
Čo tá psychosomatika vlastne je a čo všetko ju ovplyvňuje?
Fyzické telo, myseľ, emócie a duša sú štyri úrovne bytia. Sú jeden celok a tak sa naň treba pozerať. Vždy ide o súhrn mnohých faktorov, ktoré sa vzájomne ovplyvňujú. Psychosomatika upozorňuje na tieto súvislosti a dáva ich do súladu s princípmi jednoty. Berie do úvahy všetko, čo daný problém mohlo spôsobiť alebo akokoľvek ovplyvniť. Od zjavných fyzických prejavov cez skryté prejavy, emócie, nastavenie mysle, ale taktiež prostredie, vzťahy, obdobie, geopatogénne zóny či energetické vplyvy. Tieto súvislosti sú zrejmé aj v diagnostike rôznych problémov nášho tela. Vnímame ich ako chorobu alebo reč tela.
Psychické alebo emočné telo je veľmi dôležitou súčasťou celku. Veď každá emócia ovplyvňuje rôzne funkcie nášho tela, vrátane fyziologických pochodov. Emócie nám pomáhajú zorientovať sa vo vlastnom mikrosvete. Ukazujú, čo je nám príjemné a čo nie, ukazujú cestu k cieľom, túžbam, k životu, aký chceme. Emócie sú rečou intuície a duše. Taktiež nám ukazujú rozpoloženie iných ľudí, ich reakcie, taktiež naše reakcie na ľudí a situácie, ktoré prichádzajú a vypĺňajú náš život.
Emócie výrazne ovplyvňujú nastavenie mysle, a to až do takej miery, že rozhodujú za nás. Tým dávajú základ na vytvorenie pozitívnych či negatívnych zvykov, rôznych presvedčení alebo vzorcov. Žiadna emócia nie je pozitívna ani negatívna. Každá na niečo poukazuje, ale náboj pozitivity alebo negativity dávame my podľa toho, či nám je situácia príjemná alebo nie.
Teraz sa pozrime, čo nám hovoria priamo pľúca pri akomkoľvek postihnutí.
Pľúca energeticky patria k 4. čakre, ktorá je centrom emocionálnych potrieb. Pľúca symbolizujú prijatie života ako takého. Koniec koncov, náš život začína prvým nádychom a končí posledným výdychom. Nádych je o prijímaní a výdych o dávaní. Vraví sa, že prvým nádychom prijmeme božskú čchi, ktorá rozsvieti iskru života bez posudzovania, aký ten život bude, pretože je prítomné vedomie, že život si každý tvorí sám. Posledným výdychom ju vrátime späť nebu, bez ľútosti a smútku, že o niečo prichádzame, ale naopak s vďačnosťou a pokorou za získané skúsenosti. Tak ako sú pľúca prepojené so srdcom fyziologicky, sú prepojené aj emocionálne. Pľúca sú pre srdce mostom k vonkajšiemu svetu, sú spojením s kvalitou nášho života, ktorá nám pomáha rozpoznať vlastný potenciál a využiť ho k svojej spokojnosti a naplnenosti.
Hodnota života je základná a najpodstatnejšia kvalita.
Ľudia so zdravými pľúcami sa držia svojich princípov, dodržiavajú vlastný rytmus života. Milujú a potrebujú nezávislosť a slobodu. Nasávajú všetko, čo k nim prichádza, so zvedavosťou a dychtivosťou, vďaka poznaniu svojho potenciálu to všetko vedia využiť. Celý život berú ako slobodnú voľbu skúmať a skúšať čo príde. Ich život má zmysel, majú ciele, určené priority a výšku kvality. Súčasne sú si vedomí svojich vlastných kvalít a poznajú svoju hodnotu.
Spojenie s hrubým črevom je o vzťahu k podvedomiu a minulosti. Prejavujú sa cez neho nespracované a potláčané vnemy, skúsenosti a emócie. Ukazuje schopnosť, respektíve neschopnosť dávať. Taktiež tendenciu lipnúť na niečom, lakomstvo. Dokážeme lipnúť aj na vzorcoch, presvedčeniach či zvykoch, dokonca aj vtedy, keď si uvedomujeme, že nám to škodí. Strach, že o niečo prídeme, aj keď negatívne, je iracionálny, ale veľký.
Teraz si to spojíme so samotným vírusom, ktorý primárne napadá systém pľúc. Jednou z vecí, ktorú nám ukazuje, je naša minulosť. Ako sme prežívali svoj život a aký kvalitný bol? Nakoľko sme boli ochotní robiť zmeny a prijímať všetko, čo sa deje, ako výzvu bez posudzovania a nie ako prekážku. Poznáme našu sebahodnotu, vďaka ktorej si nastavujeme kvalitu nášho života? Dokázali sme selektovať, čo je pre nás prospešné a čo nie? Vedeli sme vypúšťať veci, ktoré sme vyhodnotili ako nepotrebné alebo škodlivé bez pocitu krivdy? Dokázali sme sa postaviť za seba a za svoju slobodu?
Na základe mojich skúseností terapeuta, vidím veľmi časté odmietanie života. Ukazovanie prstom na druhých, ktorí sú zodpovední za kvalitu toho, čo žijem. Neustále kritizovanie, aj keď väčšinou medzi známymi, bez návrhu akéhokoľvek riešenia. A ak sa aj ukáže možnosť, príde na toľko známe: nedá sa...., nie je to možné..., to sa nikdy nepodarí... Aké ľahké je kritizovať, ukázať prstom a to všetko z pohodlia vlastného gauču, a nakoniec sa aj tak podriadiť. Čomu? Partnerovi/partnerke, rodičom, šéfovi, kolegom, priateľom... vždy sa niekto nájde. A takto stále dookola, až kým nepríde ďalšia „prekážka“ vek a s ňou množstvo výhovoriek: už som stará..., to už nejako doklepem..., čo už na staré kolená budem meniť.....atď. Spoznávate sa? V momente, keď sa vzdáme svojich snov, cieľov a zámerov, vzdávame sa svojho života, života, po akom túžime. Po slobode, nezávislosti, spokojnosti.... po naplnenom živote. A tak dovolíme, aby nás dusili vlastné strachy a presvedčenia, že dobre sa majú len vyvolení. Dovoľujeme, aby sme my parazitovali na našich blízkych, pretože len moje deti/vnúčence sú mojou jedinou radosťou v živote, nič iné nemám...ako veľmi sebecké to je a akú obrovskú zodpovednosť tým prenášame na našich milovaných, aj keď nevedome. Alebo dovolíme, aby na nás ktokoľvek parazitoval a menil nás na jeho obraz. Prípadne, aby si nás natoľko podriadili, že stále robíme všetko len pre druhých. A práve takto sa správa aj samotný vírus. Dusí nás, núti nás robiť, čo chce on, podriaďuje si celé naše telo. Dokáže zmeniť pôvodnú informáciu v bunke tak, aby sa stala vďačným hostiteľom. Bráni nám v dýchaní, čiže prijímaní základnej esencie, tak dôležitej pre život. Ale veď keď ho odmietame...
Koronavírus nám ukazuje obrovské zrkadlo nášho života. Je dôležité si konečne začať uvedomovať svoju hodnotu, prehodnotiť svoje priority a oprášiť potlačené sny a ciele. Začať ich realizovať, prestať sa pozerať na druhých, čo majú, čo robia a prečo.... pozerať sa na seba, do seba a cez seba. Ako na to? Nie je to jednoduchá téma, a preto o tom až v budúcom článku ;-).
S láskou, Zuzana Mikulová
Zobraziť viac...
24.3.2020
V tomto článku zúročíme informácie z predchádzajúcich dvoch článkov. Aby sme sa vedeli účinne brániť voči nákaze COVID 19, potrebujeme ho trochu viac spoznať, tak ako sme spoznali funkcie pľúc a ich vzťahy s ostatnými orgánmi.
Ako už vieme, pľúca sú najvyššie položeným orgánom, čím sú najviac ohrozované všetkými vonkajšími patogénmi. Keďže sú zodpovedné aj za pokožku, potné žľazy a ochlpenie, je nám jasné, že celý systém pľúc je zodpovedný za tzv. povrchovú obrannú energiu, čiže vytvára prvú bariéru pred vstupom škodliviny a tento vírus vstupuje buď cez nos a ústa vdýchnutím alebo cez pokožku, pokiaľ by bola poškodená. Avšak táto povrchová obrana nestojí „len‘‘ na pokožke, ale obsahuje tri vrstvy (tai yang, yang ming a shao yang), do ktorých vstupujú všetky tzv. duté orgány. Tieto vrstvy slúžia na to, aby sa patogén buď zlikvidoval alebo vypudil skôr, ako sa dostane do hĺbky organizmu, kde môže napadnúť vnútorné tzv. plné orgány, z čoho vznikajú ťažšie stavy. Stále ale platí, že nad všetkými tromi vrstvami vládnu pľúca.
Vírus COVID 19 je zákerný v tom, že dokáže veľmi rýchlo a agresívne preniknúť cez všetky tri obranné vrstvy. Následne zaútočí na imunitný systém tela, tvorený primárne slezinou a vstupuje priamo do pľúc. Ak použijem vnímanie a terminológiu čínskej medicíny, tak tento vírus pomenujem ako patológiu vlhkosti s chladom alebo vlhkosti s horúčosťou. Vieme, že ide o dva typy vírusu a každý sa správa trochu inak, aj keď je tam spoločný menovateľ. Ide o to, že ak je vnútorné prostredie organizmu v rovnováhe, akákoľvek škodlivina, ktorá prenikne dovnútra, bude veľmi rýchlo zničená alebo vypudená. My to pomenúvame ako silný imunitný systém. Pokiaľ je vnútorné prostredie narušené, čiže už máme vo vnútri patologické prostredie a keď sa stretne so škodlivinou rovnakej podstaty, má ideálnu možnosť na prežitie a množenie sa - vzniká ochorenie. Veľkú úlohu vo vnútornom prostredí hrá práve slezina, pretože čím viac je oslabená, tým viac vlhkosti vytvára. Táto vlhkosť znemožní pľúcam, aby hýbali energiou, čím sa zhoršuje pohyb všetkých tekutých zložiek ako je krv, lymfa a ostatné fyziologické tekutiny. Z tejto vlhkosti vznikajú na úrovni pľúc hlieny a na úrovni čriev pleseň. Je to ideálne prostredie na množenie sa vírusov a nielen ich.
Skúsim to vysvetliť veľmi zjednodušene. Za normálnych okolností, len o patogénoch sa dá rozprávať celý deň, aby sa správne pochopil ich mechanizmus a charakteristika. Keď sa vlhkosť spojí s chladom alebo s horúčosťou, vzniká kombinácia s ťažšími prejavmi. Chlad má tendenciu zmršťovať, sťahovať, blokovať, čiže v spojení s vlhkosťou vznikne zablokovanie hlienov v pľúcach, čím sa sťažuje dýchanie, vzniká kašeľ, únava a slabosť končatín. Má to relatívne ľahší priebeh a teda aj liečba je rýchla a efektívna. Horšia je kombinácia vlhkosti a horúčosti, pretože už samotná prítomnosť horúčosti v tele vyvoláva vysokú teplotu, malátnosť, pocit sucha v hrdle a v ústach. Hlieny v tomto prípade stratia svoju tekutú zložku a vo veľmi hustej konzistencii sa usadia na úrovni pľúc, doslova ich zlepia a zablokujú. Okrem vysokej teploty a pocitu sucha je prítomný suchý kašeľ, pri ktorom máte pocit, že sa trhajú pľúca, znižuje sa kapacita pľúc, čiže ste dýchavičný, lapáte po dychu, čím sa samozrejme znižuje samotné okysličovanie celého organizmu....a vieme ako to pokračuje....
V prvej fáze je dôležité zabezpečiť buď ochranu, posilnenie práve ochrannej vrstvy, alebo v prípade vniknutia patogénu, jeho rýchle vypudenie. Posilnenie povrchovej obrany stojí samozrejme na pľúcach, ale vo veľkej miere aj na funkciách sleziny, žalúdka, hrubého a tenkého čreva. Takže určite odporúčam užívať nielen Vironal, ale aj Gynex prípadne Korolen v kombinácii s Imunosanom, Probiosanom, Nigellou sativa alebo Sea Berry oil alebo powder, výborné je Goji. Všetky tri spomínané koncentráty majú výrazný vplyv na slezinu, ktorá, ako som už spomínala, má na starosti bunečnú imunitu plus veľa ďalších funkcií, o ktorých možno nabudúce, ale hlavne v tomto prípade rodí kov, čiže pľúca. Tzn., že sa stará o to, aby pľúcny systém mal všetko, čo potrebuje a bol dostatočne silný, vďaka čomu zabezpečí silnú povrchovú obranu. Na posilnenie povrchu výborne poslúžia mydlá a krémy, v tomto prípade hlavne Droserin, Drags mun ale aj Cytosan mydlo a krémy Droserin, ale aj Cytovital, prípadne Artrin a Protektin. V prípade príznakov začínajúceho ochorenia, bez ohľadu na to, či ide o koronavírus alebo klasickú chrípku, by som určite použila Vironal, Cistus, ale výborný efekt má aj Regalen, prípadne Cytosan a King kong, už v ťažších stavoch. Regalen aj Cytosan má výrazný efekt vďaka tomu, že pečeň zabezpečuje pohyb a spriechodňovanie ciest pre energiu a krv. Okrem toho pečeň zabezpečuje nárast yangovej energie, ktorá predstavuje funkcie tela. A vďaka tomu vie pečeň pomôcť pľúcam s pohybom energie a s vypudením patogénov. Aj v tomto prípade platí potreba zabezpečiť dostatok látok podporných pre imunitný systém, ako je znova Sea Berry, Vitaflorin, Ambrózia, prípadne aj Barley, Spirulina či Chlorella.
Okrem užívania prípravkov ENERGY je podstatná aj strava, dostatok vody, správne dýchanie a ak dôjde k ochoreniu, treba ležať, oddychovať. V žiadnom prípade neodporúčam v akejkoľvek forme nič kyslé, hlavne ovocie ako citrusy, pretože zatvárajú kožné póry, čo zabráni vypudiť patogén von. Taktiež surová zelenina, mliečne výrobky veľmi minimálne, pretože to ochladzuje a oslabuje slezinu. Takže ľahká jednoduchá strava a tepelne upravená.
Stále ale platí, že každý človek je individuálny a ku každému treba tak aj pristupovať. Nehovoriac o tom, keď sa v jednom tele stretne viac zdravotných problémov. Takže neváhajte a nehádajte, konzultujte svoje problémy na KE, či už osobne, cez telefón alebo mail.
Veľa zdravia prajem :-)
Zuzana Mikulová
Zobraziť viac...
24.3.2020
Aby sme čo najlepšie pochopili, čo sa deje s naším telom v priebehu ochorenia koronavírusom, potrebujeme mať aspoň základné informácie o funkciách nášho tela. Keďže mojou srdcovou záležitosťou je čínska medicína, dovolila som si pripraviť sériu článkov, ktorá Vám vysvetlí správanie nášho tela.
Začneme priamo pľúcami a ich funkciami, potom sa pozrieme na vzťahy medzi pľúcami a ostatnými orgánmi, ako a v čom môžu pomôcť, keď ich správne stimulujeme a nakoniec si pozrieme psychosomatiku.
Charakteristika pľúc podľa čínskej medicíny jednoducho a zrozumiteľne
Pľúca sú pánom energie celého tela, spojené sú s obdobím jesene, so západom, suchom a kovom. Patrí k nim pikantná chuť a biela farba. Pľúca prináležia energii yin, sú najvyššie položeným orgánom, obopínajú srdce a tým ho chránia, rovnako ako aj ostatné orgány. Spolu s hrubým črevom upratujú, triedia a nechávajú odísť nepotrebné, nečisté, aby mohli prijímať nové, čisté.
Funkčný okruh pľúc tvoria: pľúca, hrubé črevo, koža, nos, ochlpenie, nosový ochranný hlien, čuch.
Regulačná funkcia pľúc
Pľúca riadia dýchanie, respiračné pohyby sú rytmizované po sebe idúcim výdychom a nádychom.
Pľúca majú zodpovednosť za respiračnú energiu – sú orgánom, kde sa stretáva vnútorná energia s energiou vonkajšou. Nádychom prijímajú čistý vzduch a výdychom vylučujú nečistoty. Rytmus daný výdychom a nádychom má významný regulačný účinok na pohyby čchi v tele smerom hore, dole, von a dnu, čo zabezpečuje aj správny chod metabolizmu. Pľúca riadia energiu, obličky sú jej koreňom. Pľúca zabezpečujú výdych a obličky nádych.
Respiračné pohyby riadia a upravujú vzostup, zostup, výstup a vstup energie. Tým sú vyvažované pohyby energie v celom tele.
Vďaka regulácii pohybov energie, sa umožňuje srdcu podporovať a riadiť obeh krvnej tekutiny v celom organizmu.
Funkcia rozptyľovacia, eliminujúca nečistoty a zostupná pľúc, riadia a upravujú distribúciu, uvádzanie do pohybu a vylučovanie fyziologických tekutín.
Metabolizmus tekutín je zabezpečovaný viacerými orgánmi: pľúcami, slezinou, obličkami, tenkým aj hrubým črevom a močovým mechúrom.
Rozptyľovacia funkcia pľúc zabezpečuje rýchle šírenie tekutín v celom tele. Taktiež umožňuje elimináciu vody, ktorú telo už použilo, alebo nadbytočnej vody, a to dýchaním a odparovaním potu.
Eliminácia nečistôt a zostup energie pľúc umožňuje sústavný zostup telesných tekutín až k obličkám. Činnosťou energie obličiek a močového mechúra sa zabezpečuje ich premena na moč a jeho následné vylúčenie von z organizmu.
Pľúca kontrolujú pokožku a chlpy
Pod označením koža je myslená samotná pokožka, ale aj potné žľazy. Koža, potné žľazy a chlpy tvoria hradbu proti vonkajším útokom a ich funkciami je vylučovať pot, zvlhčovať pokožku, upravovať dýchanie a chrániť organizmus pred vonkajšími škodlivinami. Ohrievanie a výživa pokožky sú zabezpečované vďaka pľúcam obrannou energiou, energiou, krvou a fyziologickým tekutinám. Kožou naše telo dýcha a tým pomáha pľúcam v ich dýchacej činnosti.
Otvorom pľúc je nos
Jeho funkciou je viesť vzduch a taktiež je zodpovedný za čuch.
Fyziologickou tekutinou pľúc je hlien
Ak sú funkcie pľúc normálne, prirodzený hlien a jeho množstvo nos zvlhčujú bez toho, že by hlien vytekal. Tvorba hlienu je vždy spojená so slezinou, tvorí ho v nedostatku energie. Pľúca hlien len skladujú. Pri zahlienení takmer nikdy neliečime len pľúca, ale aj slezinu.
Pľúca sú pánom hlasu
Dráha pľúc prechádza hrtanom, preto priechod vzduchu hrtanom a tvorba zvuku súvisí s pľúcami. Druhý dôvod je ten, že pľúca riadia energiu, ktorá má taktiež vplyv na tvorbu zvuku. Čiže hlas vychádza z pľúc, ale koreň má v obličkách, podobne ako nádych.
Pľúca sú oslabované suchom
Pľúcam, hrubému črevu a ani pokožke neprospieva sucho. Suchosť v pľúcach obmedzuje príjem čistej energie vzduchu, pretože sa znižuje ich kapacita. Pľúcne tkanivo musí byť stále prirodzene zvlhčované, aby boli schopné zabezpečiť všetky funkcie.
Zuzana Mikulová
Zobraziť viac...
24.3.2020
Ľudské telo je organický celok, ktorý je tvorený z orgánov plných a dutých, dráh a veľkého počtu tkanív. Ich činnosti nie sú izolované, sú interaktívne a udržiavajú medzi sebou vzťahy vzájomnej závislosti a regulácie. Okrem toho si vymieňajú informácie prostredníctvom komunikačných ciest,
ktoré sú tvorené dráhami a cievami. Vďaka obehu energie, krvi a fyziologických tekutín sa v celom organizme vytvára jednotný a harmonický celok.
Vzťahy medzi orgánmi sa neprejavujú len z hľadiska štrukturálneho a anatomického, ale taktiež z hľadiska funkčného, vo fyziológii aj patológii. Takto vznikajú vzťahy vzájomného rodenia a regulácie medzi orgánmi.
Znalosť vzájomných vzťahov medzi piatimi orgánmi a ich vnútorné pravidlá vyplývajú zo zákonitostí, ktorými sa tieto orgánové sústavy riadia.
Keďže hlavnou témou sú pľúca, pozrime sa, v akých vzťahoch sú s ostatnými orgánmi. V pentagrame prvkov sú hlavné fyziologické vzťahy dva: vzťah rodenia a vzťah kontroly. Pľúca rodia obličky a súčasne sú rodené slezinou, tento vzťah môžeme pokojne vnímať ako elementárnu závislosť na sebe, tzn. posúvanie si životu potrebných zložiek. Pľúca kontrolujú pečeň a súčasne sú kontrolované srdcom. Kontrola je potrebná kvôli prípadnému oslabeniu alebo ohrozeniu, keď si tieto orgány, ale nielen tie, dokážu pomôcť, vykompenzovať slabosť alebo stiahnuť záťaž. Teraz sa pozrime na konkrétne spoločné funkcie.
Vzťahy medzi srdcom a pľúcami
Obidva orgány sú uložené v hornom žiariči. Srdce riadi krv a krvný obeh, pľúca riadia energiu a dýchanie. Vzťah, ktorý existuje medzi srdcom a pľúcami, je vzťahom medzi krvou a energiou. Spolupráca medzi týmito dvomi orgánmi zabezpečuje normálny obeh energie a krvi.
Funkcia primárnej energie spočíva v nasýtení ciev srdca a riadení vdychovania. V dôsledku toho sa udržiava rovnováha a koordinácia medzi obehom krvi a dýchaním. Primárna energia je spoločným ústredným prvkom pre srdcový pulz a pľúcne dýchanie. Srdce a pľúca, krv a energia sú navzájom závislé. Pokiaľ obieha energia, obieha aj krv. Pokiaľ je krv dostatočná, je dostatočná aj energia.
Vplyv, ktorým na seba môže pôsobiť srdce a pľúca, sa z patologického hľadiska prejavuje hlavne na úrovni energie a krvi.
Patológia
Nedostatok energie horného žiariča:
Búšenie srdca horšie po námahe, tieseň na hrudi, krátky dych, všeobecná únava, bledá tvár, spontánne potenie, závrate, pokašliavanie, opuchy tváre a končatín (z dôvodu prázdnoty energie v hornom ohnisku môžu stagnovať tekutiny), modranie pier, slabý hlas, časté nachladnutie.
Vzťahy medzi pľúcami a slezinou
Slezina riadi prepravu a premenu, je zdrojom produkcie energie a krvi. Pľúca zabezpečujú dýchanie, riadia energiu celého tela. Vzťah medzi pľúcami a slezinou sa prejavuje hlavne vo vzťahoch medzi energiou a tekutinami. Tento vzťah má dva aspekty: produkciu energie a transport a distribúciu tekutín.
Slezina riadi transport a transformáciu, je pôvodcom produkcie energie a krvi. Slezina získava energiu z potravy, ale potrebuje rozptyľovanie a zostup energie z pľúc, aby sa dostala do celého tela. Taktiež energiu a tekutiny, ktoré potrebujú pľúca, produkuje slezina a vďaka jej vzostupnej energii sa k nim dostanú. Stav energie pľúc do veľkej miery závisí na stave energie sleziny – pľúca sú centrom kontroly energie a slezina je zdrojom produkcie energie.
Pľúca riadia obeh vody, udržujú cesty vody voľné a riadia ich. Slezina riadi transport a transformáciu vody a vlhkosti, je to dôležitý orgán pre reguláciu metabolizmu fyziologických tekutín. Týmito funkciami sa navzájom dopĺňajú a nevedia fungovať jeden bez druhého.
V patológii sa vzájomný vplyv sleziny a pľúc prejavuje jednak nedostatočnou produkciou energie a jednak poruchami metabolizmu tekutín.
Patológia
Nedostatok energie pľúc a sleziny:
Krátky dych, slabý hlas, nechuť rozprávať, kašeľ s veľkým množstvom riedkeho, bieleho hlienu, pocit stiesnenosti na hrudi, kašovitá stolica, nechutenstvo, všeobecná únava, spontánne potenie, slabosť končatín, opuchy tváre alebo dolných končatín.
Vzťahy medzi pľúcami a pečeňou
Pečeň riadi vzostup a priechodnosť. Pľúca riadia elimináciu a zostup. Vzostup pečene a zostup pľúc zabezpečuje reguláciu pohybu energie, samotný obeh energie a krvi a harmóniu medzi orgánmi plnými a dutými. Vzťah medzi pečeňou a pľúcami sa prejavuje hlavne na pohyboch energie hore a dole a na obehu energie a krvi.
Energia pečene stúpa vľavo a energia pľúc zostupuje vpravo. Pečeň a pľúca sú motorom obehu esencie, energie, krvi a organických tekutín. Pohyb hore vyvolaný pečeňou a pohyb dole vyvolaný pľúcami, umožňujú energii, aby v organizme normálne stúpala a klesala.
Pečeň skladuje krv a regulujú ju v celom organizme. Pľúca riadia energiu a regulujú ju taktiež v celom organizme. Síce obeh energie a krvi závisí na srdci, ale rovnako závisí na funkciách pečene a pľúc.
V patológii sa narušenie funkčných vzťahov medzi pečeňou a pľúcami prejaví hlavne narušením vzostupných a zostupných pohybov energie a obehu energie a krvi.
Patológia
Pečeňový oheň napáda pľúca:
Bolesť na hrudi a pod rebrami, kašeľ – záchvatovitý, prudký, vykašliavanie krvi, podráždenosť, závrate, sčervenanie očí, horká chuť v ústach, bolesť hlavy – ostrá, červená tvár, zápcha, slabé močenie, tmavý moč, smäd, nedostatok dychu, dýchavičnosť s pískaním.
Vzťah medzi pľúcami a obličkami
Pľúca sú najvyšším zdrojom vody, obličky riadia vodu. Pľúca zabezpečujú vydychovanie energie, obličky riadia jej príjem. Vzťahy medzi pľúcami a obličkami sa týkajú hlavne metabolizmu tekutín a respiračného pohybu. Prejavujú sa hlavne vo vzťahu k energii a vode.
Aj keď sú respiračné pohyby riadené pľúcami, musí im pomáhať prijímacia funkcia obličiek. Pokiaľ je energia obličiek v hojnosti, vzduch vdychovaný vďaka eliminačnej a zostupnej funkcie pľúc môže byť priťahovaný obličkami smerom dole.
Pľúca riadia obeh vody, udržiavajú cesty vody priechodné a riadia ju. Taktiež kontrolujú jej distribúciu a zostup. Obličky kontrolujú vodu, ich funkciou je kontrolovať odparovanie a sekréciu, vzostup a zostup tekutín. Rovnako kontrolujú otváranie a zatváranie. Čistá časť tekutín, ktoré prichádzajú do obličiek je extrahovaná pôsobením energie a vracia sa do organizmu cez tri žiariče. Kalná časť je premenená na moč, prepravená do močového mechúra a vylúčená von.
Yinové tekutiny pľúc a obličiek sú vo vzájomnom vzťahu rodenia. Ak je yin pľúc dostatočná, prepraví esenciu až do obličiek. Potom ich yin prosperuje a ich funkcie sú silné. Yin obličiek je koreňom yinových tekutín v celom tele. Pokiaľ je yin obličiek v hojnosti, stúpa pozdĺž dráhy a obmýva pľúca. Vďaka tomu je energia pľúc pokojná a môže normálne zabezpečovať svoje funkcie.
Z patologického hľadiska sa interakcia medzi pľúcami a obličkami prejavuje hlavne poruchami dýchacími, dysfunkciou metabolizmu tekutín a nedostatočnosti yinových tekutín.
Patológia
Nedostatok yin pľúc a obličiek:
Suchý kašeľ – zhoršenie navečer, nie je výrazný, malé množstvo lepivých žltých hlienov, hlieny s krvou, bolesti a sucho v krku, suché ústa, chrapot, nepevnosť a bolesť bedier a kolien, nočné polúcie so snami, nepravidelná menštruácia, horúčosť piatich sŕdc, nočné potenie, prílivová horúčka, červené líca, pocit horúčavy v kostiach, závrate, hučanie v ušiach, málo moču.
Nedostatok energie pľúc a yang obličiek:
Ťažké dýchanie – hlavne nádych, dýchavičnosť – horšia pri pohybe, slabý hlas, spontánne potenie, pomočovanie sa, studené končatiny, modravá tvár, studené kvapky potu.
Ako vidíte, všetky orgány a ich funkcie sú neoddeliteľne prepojené. A predpokladám, že už si začínate uvedomovať, aké je dôležité sa na človeka pozerať celostne. Aj keď ide len o obyčajnú chrípku.
Zuzana Mikulová
Zobraziť viac...
23.3.2020
Strach. Neistota. Smútok. Žiaľ. Pandémia. Koronavírus. Viac ako inokedy platí: „Vedieť viac znamená lepšie žiť“.
Čo je vírus? Nebunkový parazit. Prežije len v bunke hostiteľa. Ale cesta je tam dlhá. Najlepší hostiteľ je človek. K nemu sa dostane pri kýchaní, kašľaní a rozprávaní. Vstupnou bránou infekcie sú oči, nos, ústa, ale ja narušená celistvosť kože. Takto nepozorované sa dostane do pľúc. Pľúca sú najviac prekrvené a zraniteľné. Neznášajú chlad ani horúčavu. Vírus využije zraniteľnosť pľúc.
Pľúca sú najviac prekrvené a zraniteľné. Neznášajú chlad ani horúčavu. Vírus využije zraniteľnosť pľúc. Namnoží sa veľmi rýchlo a vznikne choroba. Prekvapí ťa nevysvetliteľná únava. Kde sadneš, spíš. Najlepšia kamarátka je posteľ. Tvojím telom lomcuje vysoká horúčka a triaška. Nepríjemný suchý záchvatový a priam neutíchajúci kašeľ. Dráždi tak, akoby si chcel vykašľať pľúca. Nepočúvajú ťa nohy. Nepríjemné bolesti svalov až kŕče. Pripomína mi vírusové zápaly pľúc, ktoré najčastejšie ošetrujem na jeseň a na jar. Opakovane v tomto období, prichádzajú kašľajúce a utrápene deti a netrpezliví rodičia. Dožadujú sa antibiotík. Samozrejme, že úľava je len prechodná. Lieky to je len podpora, základ tu zohráva starostlivosť. Bohužiaľ, všetko sa zvykne aj zopakovať. Najčastejšie u pacientov, ktorí majú oslabenú imunitu. Nadmieru užívajú antibiotiká, imunosupresíva a pod. Uvedomme si, že lieky na respiračne vírusy nie sú. V hlavnej úlohe je IMUNITNÝ SYSTÉM. Intenzita príznakov závisí od jeho sily. Ten rozhoduje ako ochorenie prebieha. Ochorenie sa ale nemusí vôbec prejaviť.
Imunitný systém potrebuje čas, aby vírus rozpoznal a snažil sa ho zničiť. Prvá prekážka je bunka a jej imunita. Na začiatku aj ona bojuje. Bunková imunita používa zákony fyziky a chémie. V snahe zničiť nepriateľa vyrobí horúčku. Chce ho „spáliť“ a potom vylúčiť. Horúčka trvá príliš dlho. Biele krvinky sa dostanú k bunke a snažia sa vytvoriť špecifické protilátky. Ich úlohou je zničiť vírusy. Krv sa zanáša toxínmi. Nastupuje boj. Kto z koho. Vyžaduje si to disciplínu. Kľud na lôžku, tekutiny, vitamíny a minerály. Tvoja imunita je to, čo ťa ochráni. Nikdy nejde proti tebe. Chráni ťa aj v tých najťažších chvíľach. Ťažko tomu uveríš. Ale... Zregeneruje a zosilnie. Potrebuje však tvoju pomoc. Bez čoho by to všetko nefungovalo? Kľúč k riešeniu problému je PEČEŇ.
Chemická továreň. Spracováva, uchováva, triedi, filtruje... Je geniálna, pracovitá, všetko stíha. Predchádza vnútorným katastrofám. Očistí krv od votrelcov a toxínov. Pomáha budovať imunitu. Stará sa o tvoje duševné, fyzické a emocionálne zdravie. Bojuje proti starnutiu. Ak je v harmónii, srdce ti bije ako zvon. Mozog analyzuje, pamätá a uvažuje. Máš jasnú myseľ. Cítiš silu a mladosť. Zohráva kľúčovú úlohu pri liečbe akéhokoľvek zdravotného problému. Nezaobíde sa bez pomoci sleziny. Slezina vyrába energiu z potravy, ktorá slúži pre ňu ako hnací motor. Pankreas jej v tom výdatne pomáha. Keď tvoja strava obsahuje nadmieru cukrov, pankreas ich už nedokáže spracovať. Aj ten kašeľ je z jeho strany signál, že imunita je oslabená. Počas choroby ti nechutí jesť, ale cítiš smäd. Najideálnejšie ho uhasíš silnými vývarmi: zeleninovými alebo mäsovými. Taký silný vývar dodá všetky potrebné živiny a energiu. Zároveň slezina dodáva energiu svalom. Posilni nielen priečne pruhované, ale aj hladké svalstvo. Podarí sa jej tak ukľudniť dráždivý neutíchajúci kašeľ.
Ani oblička nezaháľa. Všetko nepotrebné vylúči z organizmu. K tomu vitamíny C,D,E a probiotiká, ktoré posilnia mikrobión čreva a imunitu.
Z toho vyplýva, čo všetko je nevyhnutné posilniť a prekonať akúkoľvek vírusovú infekciu. Pomoc prišla z Energy.
Začíname dezinfekciou:
9 kv. Audironu do 15 ml prevarenej vody a kvapkať niekoľkokrát denne do očí, nosa a na ruky. Spiron spray do vonnej lampy na dezinfekciu vzduchu a predmetov. Zároveň sa dostáva do pľúc, kde lieči už prebiehajúci zápal. A uvoľňuje dýchacie cesty.
Pokračujeme regeneráciou pečene, sleziny a obličiek:
1. Regalen a Drags imun
2. Gynex
3. Renol
K tomu probiotiká, vitamíny a mineály:
4. Pobiosan
5. Grepofit alebo Flavocel
6. Vitamarin
7. Fytominerál
Nakoniec doladíme a zregenerujeme pľúca:
8. Cistus incanus
9. Vironal
Tu platí, že nemôžeš všetko naraz, ale postupne. Nezabúdaj ani na 30 minútovú prechádzku po slniečku v lese.
MUDr. Renáta Gerová
Zobraziť viac...
20.3.2020
Jednou z ohrozenejších skupín sú naši rodičia a starí rodičia. Vyšší vek má svoje úskalia a jedným z nich je už oslabený organizmus a horšia regenerácia po akomkoľvek ochorení. Nehovoriac o tom, že veľa skôr narodených už má oslabené srdiečko, obličky či metabolické poruchy.
A to je kameň úrazu, keďže srdiečko je úzko prepojené práve s pľúcami a spolu zabezpečujú krvný obeh a teda aj okysličenie krvi. Takže pľúca sa v obrátenom poradí snažia kompenzovať práve slabosť srdca a keď sa pľúca ohrozia vírusom.... scenár poznáme. Vrelo odporúčam dve kombinácie, práve pre našich starkých, a to: Renol + Imunosan + Ambrózia alebo Korolen + Imunosan + Ambrózia. Prvá kombinácia je vhodná pre ľudí, ktorí majú viac oslabené obličky, ktoré sa prejavujú zadržiavaním vody, opuchmi kĺbov, bolesťami kĺbov, chronickou únavou... Korolen je priamo určený pre „kardiakov”. Imunosan dokáže veľmi kvalitne podržať imunitný systém, pomôže pri chronických aj akútnych prechladnutiach, zápaloch. A prečo Ambrózia? Enzýmy priamo ovplyvňujú imunitné reakcie na vpád škodlivín do tela, zvlášť na vírusy. Špecifické enzýmy sú nápomocné v procese tzv. riadenej apoptózy – čo je cielená smrť poškodených alebo napadnutých buniek. A práve naša Raw Ambrosia, čo je fermentovaný peľ, tzv. perga, je extra potravina, ktorá obsahuje živé, čiže aktívne enzýmy (pepsín, trypsín, amyláza, invertáza, fosfatáza). Okrem toho obsahuje neskutočné množstvo vitamínov(A,B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E, K), minerálov (sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, kremík, selén...), bielkovín - významná je vysoká koncentrácia esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín a tryptofán) a veľa ďalších prospešných látok.
Takže za mňa určite Ambrózia do každej rodiny a poctivo papať.
Zuzana Mikulová
Zobraziť viac...
20.3.2020
A čo pre seba urobíme dnes okrem aspoň 20 minútového pobytu na slnku?
Dáme si IMUNOSAN (aktuálne DOSTUPNÝ IHNEĎ na Kluboch Energy i na e-shope.
Imunosan PODPORUJE CELKOVÚ (nešpecifickú aj špecifickú) OBRANYSCHOPNOSŤ ORGANIZMU.
Kombinácia prírodných extraktov v Imunosane pôsobí pozitívne na široké spektrum civilizačných chorôb, vrátane ich prevencie. ZVYŠUJE ODOLNOSŤ ORGANIZMU PROTI INFEKČNÝM CHOROBÁM, zlepšuje reaktivitu imunitného systému pri ochorení a urýchľuje rekonvalescenciu.
Protizápalové účinky Imunosanu pôsobia na organizmus ako celok – mimoriadne dobre sa dá využiť pri zápalových ochorení respiračného a gastrointestinálneho traktu. Pôsobením na párové orgány pľúca – hrubé črevo má veľmi dobrý vplyv aj na kožné choroby, ďalej pri zápalovom ochorení sleziny, pankreasu, pečene a obličiek.
Imunosan má nespornú výhodu v tom, že podporuje vlastnú obranyschopnosť a mobilizáciu prirodzených zbraní imunitného systému. Počas choroby teda vedie k akémusi „vycvičeniu“ imunity a zvýšeniu odolnosti proti opakovanej infekcii.
Dodáva potrebnú životnú energiu a spomaľuje starnutie organizmu.
Zobraziť viac...
19.3.2020
Vzhľadom na momentálnu situáciu, som neustále atakovaná otázkami ohľadom podpory imunitného systému a možnej liečby v prípade ochorenia. A samozrejme, väčšina ľudí, ktorí poznajú Energy prípravky, automaticky žiadajú osvedčenú „proti chrípkovú“ radu,
ktorú predstavuje hlavne Vironal, Drags Imun, Flavocel, Cistus, Spiron. Priamo úmerne ako sa znižujú zásoby práve týchto prípravkov, zvyšuje sa panika: čo budeme robiť, čo máme užívať ako podporu a ochranu zdravia. Keď sa na tento problém pozrieme z pohľadu čínskej medicíny, zistíme, že podpora obranyschopnosti organizmu nestojí „len“ na imunitnom systéme zabezpečovaným pľúcami.
V tele je všetko prepojené a žiaden orgán nefunguje ako samostatná jednota. Čo na druhej strane znamená, že ak začneme rozumne podporovať organizmus ako celok, odzrkadlí sa to následne na celkovej imunite. Je potrebné zvýšiť celkovú životnú energiu a zabezpečiť kvalitnú krv. Ako to dosiahnuť ? Podpora obličiek RENOLOM alebo KING KONGOM zabezpečí pomoc pre pľúca, aby sa zvýšila ich kapacita a základná životná energia, tzv. prenatálna esencia. Príjemné pohladenie pečene REGALENOM umožní bezchybnú cirkuláciu kvalitne prečistenej krvi, určite by som odporučila pridať SPIRULINU alebo BARLEY. Zelené potraviny doplnia životne dôležité výživné zložky a hlavne podporia okysličenie krvi, čo sa taktiež prejaví silnejšou imunitou. Teraz možno trochu šokujem, ale pre mňa je GYNEX viac ako „opravár hormónov“. Tento koncentrát má účinok na slezinu, ktorá je hlavným orgánom bunečnej imunity, zabezpečuje výživu a podporu pľúc a má na starosti tvorbu tzv. postnatálnej esencie. Tá starostlivosť o pľúca zahŕňa aj zvlhčovanie pľúcneho tkaniva a ako vieme, prejavom koronavírusu je okrem iného aj suchý kašeľ a sucho v krku. Spomeniem ešte dva prípravky, ktoré sa dajú veľmi kvalitne použiť, a to je IMUNOSAN a SEA BERRY OIL. IMUNOSAN je neskutočná kombinácia skvelých bylín a dvoch čínskych húb. Primárne smeruje účinok práve na pľúca a slezinu, okrajovo na obličky, pečeň a mierne aj srdce. Všetky byliny v podstate dopĺňajú energiu, podporujú pľúca, krv, zastavujú kašeľ a navyšujú tzv. imunitu povrchu. SEA BERRY OIL (rakytník) je známy hlavne tým, že obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Okrem toho obsahuje veľa ďalších vitamínov - B1, B2, A, E, K, F, B6, organické kyseliny, flavonoidy... . Podporuje obranyschopnosť a vlastné ozdravovacie procesy v organizme, prospešný je aj pri ťažkých ochoreniach, kedy výrazne podporuje imunitný systém a regeneráciu organizmu po chorobe.
Vrelo odporúčam nebáť sa kombinácií, pretože, keď má organizmus problém, má zvýšené aj nároky. Takže v rámci nielen prevencie, vrelo odporúčam kombinácie: Gynex (Renol, Regalen) + Imunosan + Sea Berry oil, Gynex (Renol, Regalen ) + Grepofit drops + Sea Berry oil. Miesto Sea Berry oil môžete pokojne použiť aj zelené potraviny. Samozrejme, zvonka potierať oblasť dutín a hrdla Droserin krémom.
Nedovoľte panike a strachu, aby vás zaslepili, je viac možností ako si pomôcť, a preto si s dôverou nechajte poradiť na Klube Energy.
Vieme, čo robíme ☺. S úctou
Zuzana Krajčíková Mikulová, KE Nová Dubica
Zobraziť viac...
18.3.2020
Vážení zákazníci, vzhľadom na situáciu vás prosíme, aby ste zásielku za objednaný tovar platili vopred (kartou, prevodom, PayPalom), prepravné spoločnosti stále viac uprednostňujú tento spôsob úhrady. Zatiaľ je to len v rovine doporučenia, ale môže sa stať, že sa to stane zo dňa na deň pravidlom
a vašu zásielku nebudeme môcť spracovať. Pre vás aj kuriéra je bezpečnejšie, ak balík len prevezmete a nebudete u neho platiť hotovosťou ani kartou.
Ďakujeme za pochopenie.
Zobraziť viac...
17.3.2020
Kovová krysa sa do nás poriadne zahryzáva. Drobulinká gulička Covid 19 je žiarivým predstaviteľom Kovu. Guľatá, dobre vyzerajúca, najdlhšie prežíva na nerezových kovových plochách. A Kov nám prináša sterilitu, bezživotie. Ale život sa dokáže brániť, Oheň taví Kov.
A moja babička to dokázala tiež. Nepredstaviteľné teplo pod obrovskou perinou a hektolitre teplého čaju vyhnali každého nepriateľa. My však vieme, že Oheň má ešte iný rozmer. Radosť, šťastie, spoločnosť, ľudskú reč. Prázdniny, ktoré sme tak zrazu získali, môžeme práve takto zmysluplne využiť. A spoločnosť? Študenti pomáhajú v nemocniciach, divadelníci šijú rúška, môžeme dať spoločnosti viac než kedykoľvek predtým. V predpovedi na tento rok som použila vetu: „GUA DUI je GUA Západu, radosti, tvorenia, ale tiež rozmaru.“ Takže cestu poznáme. Nech koronavírus niečo skúsi! Viac si prečítajte v májovom VITAE...
Zobraziť viac...
16.3.2020
Vážení zákazníci, v súvislosti s nariadením vlády, pre vašu ochranu a ochranu našich vedúcich Klubov Energy a zamestnancov, si vás dovoľujeme informovať, že pri návšteve Klubu Energy je použitie rúška povinné. Rovnako tak vás prosíme,
aby ste si pred prevzatím balíka rúško nasadili aj doma.
Ďakujeme
Zobraziť viac...
16.3.2020
Infekčné ochorenia vyvolané koronavírusom
V posledných týždňoch stúpa u nás aj v iných štátoch výskyt ochorení spôsobených koronavírusom.
Všetky informácie sa dozviete TU.
Zobraziť viac...
16.3.2020
Na vôli a zdraví kuriérov momentálne stojí a padá veľká časť zásobovania, nie len našimi produktami a nie len našich predajní. Prosíme teda o ohľaduplnosť a trpezlivosť, oni zásobujú tovarom aj ľudí v karanténe a preto
nevedia kto je, a kto nie je chorí, preto by mali mať aspoň rúška všetci, čo tovar preberajú.
Ďakujeme za pochopenie
Zobraziť viac...
25.3.2020
Spoločnosť ENERGY, spol. s r. o. sa už takmer 25 rokov zaoberá distribúciou potravinových doplnkov. Naše produkty sú registrované potravinové doplnky
(laicky povedané: akoby ste sa extrémne zdravo a racionálne stravovali).
Prípravky - extrakty z byliniek, ktoré sa aj v našej oblasti, ale aj v tradičnej čínskej medicíne, používali na zvládnutie, ale najmä predchádzanie rôznych ochorení.
Mimo iné aj “chrípkových” ochorení.
Ceny našich produktov sme za posledné dva roky nijak nenavyšovali a ani v súvislosti s pandémiou koronavírusu neplánujeme navýšiť. Od masívnej medializácie ochorenia COVID 19 dopyt po našich prípravkoch významne prekračuje naše možnosti výroby a distribúcie produktov. Výrobca však pracuje na prestavení výroby, aby sme stíhali pokryť ponuku. Avšak, ide o extrakciu z byliniek prírodnou cestou, a to si vyžaduje čas. Nie je v našich možnostiach to nijak urýchliť. Nový návoz produktov predpokladáme už onedlho.
Vyjadrenie riaditeľa slovenského trhu Jozefa Černeka, 0905 405 455
Zobraziť viac...
14.3.2020
V súvislosti s Nariadením vlády 111/2020 z 11. marca 2020 zostávajú všetky naše kluby s Vami a budú Vám i naďalej oporou a pomocou.
Pri kľúčových produktoch budeme obmedzovať počet predaných kusov na jedného zákazníka tak, aby sme mohli vyhovieť čo najväčšiemu počtu z Vás.
Na kluboch budú dočasne obmedzené všetky kontaktné služby a diagnostika. Prosíme Vás, aby ste pri návštěve klubov rešpektovali bezpečnú osobnú zónu ďalších klientov a obsluhujúceho personálu a aby ste vstupovali do predajní jednotlivo alebo podľa pokynov obsluhy.
Poradňa a informácie vzťahujúce sa k aktuálnej situácii budú dostupné na našich webových stránkach, kde pre Vás od budúceho týždňa chystáme špeciálnu sekciu na túto tému.
Všetkým držíme palce a posielame veľa ENERGYe!
Tím ENERGY
Zobraziť viac...
Nikdy nepochybujte o tom, že malá skupina otvorených ľudí môže zmeniť svet. V skutočnosti je to to jediné, čo ho naozaj mení.